Poraz Imotskog od Croatie u prvom kolu županijskog kupa

U susretu prvog kola županijskog Kupa u Imotskom na Gospinu dolcu odigran je lokalni derbi u kojem je Imotski ugostio Croatiju iz Zmijavaca, koja je slavila s 2:0
_DSC8697

U susretu prvog kola županijskog kupa u Imotskom na Gospinu dolcu odigran je lokalni derbi u kojem je NK Imotski ugostio NK Croatiu iz Zmijavaca. Favorizirani gosti teže od očekivanog upisali su pobjedu rezultatom od 2:0, a pogotke su postigli Vidošević u 85. i Todorić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon prvotnog ispitivanja snaga, Croatia je lagano preuzela dominaciju te imala nekoliko izglednih prilika za pogodak. Prvo je u 19. minuti opasno zaprijetio Šabić ali njegov udarac s 15-ak metara brani vratar domaćih Duvnjak, da bi najbliže bili pogotku u 24. minuti kada udarac glavom Ćapina završava na gredi. Nakon toga igra se malo smirila do pred kraj prvog poluvremena kada u 42. minuti Šimić postiže pogodak za Imotski kojeg su sudci poništili zbog zaleđa.

Drugo poluvrijeme donosi izjednačenu utakmicu s nekoliko prilika na obje strane, ali i većom dominacijom gostiju iz Zmijavaca u posjedu lopte. Tu dominaciju gosti su iskoristili pred sam kraj susreta kada u 85. minuti preciznim udarcem s 25 metara pogađa Vidošević i donosi Croatiji prednosti od 1:0. Nakon toga domaćin su dali sve karte na što im se osvećuje u sudačkoj nadoknadi kada Ivan Todorić realizira kontru i postavlja konačan rezultat 0:2.