PORAZ OD LOKOMOTIVE: Hajduk ostao bez udarca u okvir gola na Poljudu, Caktaš promašio i penal

2021-01-30-21-03-7406-hajduk.hr

Nogometaši Hajduka u susretu 18. kola Prve HNL upisali su poraz na Poljudu od posljednje momčadi prvenstva Lokomotive.

Gosti iz Zagreba do vodstva su stigli već u 4. minuti utakmice kada nakon jednog ubacivanja Hajdukova obrana loše čisti, a zatim na loptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčava Petrak i preciznim udarcem pogađa sam gornji lijevi kut za vodstvo Lokomotive od 1:0, što se na kraju pokazao i kao konačni rezultat.

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No, kapetan Hajduka Caktaš je u 49. minuti s bijele točke promašio čitava vrata.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto s 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 s 13 bodova. Hajduk je, pak, ostao šesti s 20 bodova.