Poraz Splita na Gripama u neizvjesnoj završnici od Mornara

Košarkaši Splita na kraju su poraženi s 95:87
Split: Košarkaška utakmica HT Premijer lige, KK Split – KK CibonaMilan Sabic/PIXSELL

Košarkaši Splita u susretu su 8. kola regionalne ABA lige na domaćem terenu izgubili od Mornara iz Bara s 95:87.

Odlično su Splićani ušli u utakmicu. U prvih deset minuta dominirali su u skoku i pogađali sve šutove i dobili četvrtinu s visokih 35:21. Već nakon pet minuta druge četvrtine bilo je i 48:32, ali tada je uslijedila velika serija gostiju od 17:2 kojom su anulirali sve dobro što je Split napravio u prvih 15 minuta igre, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina od 50:49.

Krajem treće četvrtine gosti rade novu seriju od 12:3 i preuzimaju kontrolu nad rezultatom. Split je uspio dvije minute prije kraja smanjiti na dva koša zaostatka. U tom trenutku bilo je 85:87 za goste, ali tada do izražaja dolazi individualna kvaliteta gostiju. Prvo je Pullen pogodio dva slobodna bacanja za 85-89, a Whitehead položio za 85-91 na ulasku u posljednju minutu što je bilo nedostižno za Split.

Marko Luković ubacio je 21 koš za Split, Ilija Đoković i Blaž Mesiček dodali su po 16, dok je Jacob Pullen s 27 ubačaja predvodio Mornar.