Slaven Rimac debitirao porazom

Poraz Splita na otvaranju ABA lige

U prvom kolu ABA lige Žuti su na Gripama poraženi od SC Derbyja, nedavnog osvajača ABA Superkupa
KK Split i SC Derby sastali se u 1. kolu ABA ligeIvana Ivanovic/PIXSELL

Na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige košarkaši Splita su na Gripama izgubili od SC Derbyja sa 76-72. Podgoričani su tako potvrdili odlični formu koju su pokazali na ABA Superkupu porazivši u finalu Partizan.

Splićani su bolje otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine vodili su s tri koša razlike (21-18), a prednost su držali sve do sredine treće četvrtine u kojoj je SC Derby serijom od 10-0 okrenuo rezultat i poveo 48-43. U posljednjoj četvrtini gosti su prvi put stvorili dvoznamenkasto vodstvo (68-57) i na kraju mirno stigli do pobjede.

Goste su do pobjede predvodili Igor Drobnjak s 15 koševa i sedam asistencija, Aubrey Dawkins je zabio 13, a Mateo Drežnjak 10 koševa čemu je pridodao četiri asistencije. Kod Splita, kojeg vodi Slaven Rimac nakon odlaska Srđana Subotića, najefikasniji su bili Shamile Stevenson s 18 koševa, te Tonko Vuko sa 16 koševa.