Poraz Splita protiv Cedevita Olimpije

Košarkaši Splita doživjeli su jedanaesti poraz u ABA ligi
141414188_3631199666970096_5561890761213598668_oKK Split (Facebook)

Košarkaši Splita u 16. kolu ABA lige poraženi su na Gripama od Cedevite Olimpije 98:81.

Splićani su loše ušli u utakmici i već u prvoj četvrtini dozvolili Cedeviti Olimpiji da ode na dvoznamenkastu prednost. Ključnim trenutkom utakmice pokazao se period od 4. do 8. minute kada gosti rade seriju od 14:1 i odlaze na visoku prednost od 21:6, koju su mirno čuvali do samog kraja budući da košarkaši Splita u nijednom trenutku nisu uspjeli zaprijetiti vodstvu gostiju.

Goste je do jedanaeste pobjede u sezoni predvodio Jarrod Jones koji je postigao 20 koševa, 18 je dodao Hopkins, dok je Murić postigao 15. Valja i napomenuti kako su gosti pogodili i 14 trica iz 26 pokušaja.

Kod Splita, koji je upisao jedanaesti prvenstveni poraz u ABA ligi, najbolji Luković s 16 i Marčinković s 15 ubačaja.