Poraz Splita u Baru

Treća utakmica prvenstva Hrvatske, KK Split – KK Zadar Ivo Cagalj/PIXSELL

Košarkaši Splita poraženi su s 81-65 na gostovanju kod Mornara u pretposljednjem dvoboju 9. kola ABA lige odigranom u Baru.

Splićani su imali aktivan rezultat do sredine druge četvrtine, kad su se domaći počeli odvajati, a pobjedu su osigurali u trećoj četvrtini koju su završili sa 17 koševa prednosti, koju su kontrolirali i zadržali u posljednjih 10 minuta.

Slovenac Nejc Barič je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Splita, a 16 poena je ubacio Tonko Vuko, čemu je dodao i osam skokova. Mornar je imao šestoricu košarkaša s dvoznamenkastim učinkom koje je sa 16 koševa predvodio Vladimir Miahilović. Sead Šehović je ubacio 14 poena, a Nemanja Gordić je uz 11 koševa imao i 11 asistencija.