Šabić i Jonjić strijelci za veliku pobjedu

Preporođena Croatia slavila u Zmijavcima, Solin prikovan za dno lige

Poslije jučerašnje pobjede nad vinkovačkom Cibalijom, u Zmijavcima se podno Suvače lakše diše
Croatia – Cibalia – izvještaj 021 portal

Nedjelja poslijepodne, oko 200 ljudi skupilo se na igralištu Marijana Šute – Mrme i uživalo u utakmici 26. kola SuperSport 1. NL između domaće Croatije i nekadašnjeg prvoligaša Cibalije, u kojoj su izabranici novog trenera Marka Kartela došli do velike, a i važne pobjede – 2:0.

U početku nije izgledalo tako blistavo za Croatiju jer je Cibalija preko vrlo dobrog Bajića već u 9. minuti s 18 metara pogodila stativu. Croatia je u 15. minuti odgovorila asistencijom kapetana Šabića u blizini 16-terca da bi Brkić potom s 18 metara poslao loptu blizu stative. U dva navrata i u rasponu od pet minuta Cibalia je u 25. i 30. minuti susreta zaprijetila preko Kuzminskog, Gudelj je na vratima ulijevao sigurnost dok je Gadže u 34. minuti još jednom pokušao ugroziti vrata Kovačevića iz prekida s nekih 25 metara, lopta po sredini i blizu grede. Cibalia ne koristi čisti zicer Vrdoljaka u 37. minuti ispred Gudelja, lopta pored gola.

Nastavak donosi preporod kod Croatije jer već početkom drugog poluvremena Mijo Šabić probija Kovačevića na 5 metara ispred gola – 1:0. Cibalija se još jednom okušala preko Bajića u 77. minuti, lijep pokušaj sa 7-8 metara, obrana Gudelj. Svima znani Marin Jonjić – Patak kao džoker s klupe Zmijavčanima donosi novu radost u 83. minuti kada u skoku glavom odlično pogađa lijeve rašlje za pobjedu Croatije – 2:0.

Ostali rezultati 26. kola: Jarun – Dubrava 0:1, Orijent – Zrinski Osječko 0:1, Dugopolje – Sesvete 1:3, BSK – Šibenik 1:3, Solin – Vukovar 1991 0:1