Prijateljski susret na Gospinu docu, Ukrajinci uvjerljivi protiv Imoćana

Odlično poslijepodne podno kule od kamena
Prijateljska Imotski – Shakhtar – 021 portal

Momčad ukrajinskog Šahtara iz Donjecka odnosno njegov mladi uzrast boravila je u srijedu u Imotskom, gdje je odigrala dva međusobna prijateljska ogleda s domaćinom NK imotski na njegovom gradskom stadionu „Gospin dolac“, i u oba navrata upisala pobjedu.

„Zaustavite rat“, naziv je slogana s kojim su obje momčadi izašle pred nešto malo publike koja se okupila na tribinama, a sve s ciljem da se u Ukrajini rat konačno i završi. U prvom susretu kategorije U- 15 slavio je Šahtar 2:1, iako su Imoćani krenuli u susret puno bolje te u 12. minuti i poveli pogotkom Ante Grančića. Isti igrač u 24. minuti u solo naletu pogađa vratara Šahtara. Lađe kao da su potonule kod domaćina pa konce igre preuzimaju Ukrajinci te u 37. minuti dolaze do izjednačenja – 1:1, da bi početkom drugog dijela okrenuli rezultat u svoju korist na 2:1, što je i konačni rezultat prve utakmice između pionira Imotskog i Šahtara.

Kadeti Imotskog prošli su nešto teže, iako do 74. minute nije izgledalo da će tako završiti. Šahtar je na prvu ozbiljniju priliku prema vratima odličnog vratara Filipa Bilopavlovića morao čekati do 23. minute da bi onda pogodio stativu. U 35. minuti Ukrajinci dolaze do minimalnog vodstva 1:0. Strijelac nije poznat, no pamti se pogodak. Prvo slobodnjak, pa spojka na vratima domaćeg vratara i onda pogodak u mreži. Lijepo je zazvonilo.

Početkom drugog dijela Imotski ima priliku za izjednačenje direktno iz kornera za kojeg se pobrinuo Todorić. Lopta ide direktno u ruke ukrajinskog golmana i blizu desne stative. Ukrajinci su imali puno više prilika koje nisu znali iskoristiti do 74.minute kada povećavaju prednost na 2:0, a pred sam sučev zvižduk zabili su i treći za uvjerljivu pobjedu 3:0.

Odlično poslijepodne podno kule od kamena.