Prološka Mladost prekinula post, lider se namučio u Vinjanima

Mladost je u nedjelju zaokružila 23. kolo pobijedivši Jadran Kaštel Sućurac 3:1, iako ispočetka nije mirisalo na to
Mladost – Jadran KS – izvješće 021 portal

Kaštelani se izuzev GOŠK-a iz Gomilice nisu dobro proveli u vikendu iza nas po Imotskoj krajini, bar u onom sportskom smislu. I Jadran iz Kaštel Sućurca i Val iz Kaštel Starog nastradali su od imotskih predstavnika u 1.ŽNL identičnim rezultatom 3:1. Prvi je nastradao u Prološcu od Mladosti, drugi od Mračaja u Runovićima. GOŠK može misliti na veći rang poslije pobjede nad Vinjanima – 3:2. Mračaju i dalje ostaje borba, Mladost i Imotski drže se sredine, iako je potonji opet izgubio na Gospinu docu, ovaj put od Trogira – 2:1. Utješni gol za Imoćane postigao je Vuksan pred sam kraj susreta.

Mladost je u nedjelju zaokružila 23. kolo pobijedivši Jadran Kaštel Sućurac 3:1, iako ispočetka nije mirisalo na to, no očito da je Proložanima dosta bilo posta. Vremenski uvjeti na Šarampovu raznoliki. Malo sunce, malo kiša. Prvih 10 minuta Jadran je bio bolji, imao igru. U osmoj je samo najavio priliku, pucao je Buzov, a u 9. minuti već je 1:0 za goste. Buzov sada pogađa desnu stranu Ante Baćka nakon ubačaja Tina Stefanovića. Šut s 18 metara Baćak nije mogao obraniti.

Prvi ozbiljniji udarac prema vratima Mateja Rake, prološka Mladost imala je u 18.minuti kada se okušao Petričević, a Rako obranio. Do 40-te minute gledali smo pomalo dosadnu utakmicu, a onda je Ivan Lončar – Pendo nabacio s desna jednu loptu na koju je naišao Matić čekajući na drugoj i pogodio za izjednačenje – 1:1.

Mladost dobro kreće u nastavku, probija po lijevoj zahvaljujući ponajviše Tomasu, ali ne može do pogotka sve do 73. minute kada Tolić izvodi korner, a Matić po drugi put klizavu loptu po protivničkog golmana šalje iza njegovih leđa za 2:1. Tu je Jadran stao što Klarić-Dračar kažnjava projektilom s pola igrališta u lijeve rašlje za pobjedu prološke Mladosti – 3:1.

Rezultati 23. kola: Omladinac – Orkan 4:0, Omiš – Jadran Tučepi 0:2, Postira – Primorac (S) 0:4, Imotski – Trogir 1:2, Vinjani – GOŠK Kaštela 2:3, Mračaj – Val 3:1.

NK MLADOST – HNK JADRAN (KS) 3:1
STRIJELCI: Buzov – 0:1 (9), Matić – 1:1 (40), Matić – 2:1 (73), Klarić – Dračar – 3:1 (76)

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR