Najstariji derbi Imotske krajine

Proložanima derbi na vodenom Pojilu, Val i Slaven uvjerljivi u gostima

Mladost je u gostima kod Mračaja slavila s 3:1
Mračaj – Mladost – izvještaj 021 portal

Sunce se napokon u nedjelju ukazalo i omogućilo da se odgođeni derbi Mračaja i Mladosti na Pojilu u Runovićima ipak odigra. Teren i dalje dobro natopljen vodom, ali golova nije nedostajalo. Iako isprva teška utakmica Mračaj je nakon 15 minuta prvi put zapucao prema nezaposlenom Čamberu preko Šimića, nakon što ga je uposlio Crnogorac u blizini kaznenog prostora jednom dobrom prizemnom loptom, a Šimić centrirajući na desne rašlje poslao loptu iznad vrata Čambera.

Prva prilika otvara se i za Proložane u 28. minuti kada je Češljar dobio loptu u kaznenom prostoru, lopta je već prošla pored Barišića, ali i pored stative. Češljar ne promašuje dva puta istu priliku. U 32. minuti na istom mjestu i na isti način uspio je prevariti vratara Mračaja i ovog puta pogoditi za vodstvo 0:1, da bi u 43. minuti nakon solo prodora s pola igrališta ponovno svladao Barišića za visokih 0:2. U drugom poluvremenu Mračaj je promijenio brzinu i igru, više dolazio vratima Proložana i za njih je prava šteta što u ovom derbiju nisu izvukli barem bod i bili nešto precizniji u prilikama koje su imali. Jednu takvu imao je Ante Jukić u 52.minuti nakon jedne odbijene lopte u kaznenom prostoru, na nogu mu ne idu ni lopta, ni ionako mokar teren, loptu kupi Čamber.

Iskupljenje stiže u 59. minuti. Natrčali Šimić obećava na lijevoj strani, ali u blizini 16-terca opet gađa iznad gola. Nakon kornera Jukić u gužvi ispred Čambera uspijeva ugurati loptu u mrežu za 1:2, nakon čega se Mračaj potpuno otvorio te u 67.minuti kreirao dvije prilike preko Ždere i Ljubičića, obranio je Čamber. Posljednja šansa za izjednačenje je 93. minuta kada Šimić s 20 metara izvodi slobodnjak, a Čamber loptu hvata u skoku. Nadu za izjednačenje i službeno gasi pogodak Tolića u 95. minuti za konačnih 1:3 na vodenom Pojilu.

Ostali rezultati 7. kola 1.ŽNL: Poljičanin – Val 2:5, Slaven – Uranija 4:2