Premijerni gol Josipa Brekala

Rapsodija Hajduka za povratak na prvo mjesto

Nakon razočaravajućeg poraza od Rijeke na Poljudu i remija protiv Osijeka, u susretu protiv Slaven Belupa tri boda bila su imperativ
Na Poljudu sraz Hajduka i Slaven Belupa u 22. kolu SuperSport HNL-aZvonimir Barisin/PIXSELL

U trećem proljetnom susretu nogometaši Hajduka napokon su stigli do pobjede. Nakon razočaravajućeg poraza od Rijeke na Poljudu i remija protiv Osijeka, u susretu protiv Slaven Belupa tri boda bila su imperativ. Ulogu favorita Hajduk je opravdao i na kraju slavio s visokih 4:0.

Gosti su na Poljud stigli u dobrom ritmu, no protiv danas raspoloženog i razigranog Hajduka nisu imali šanse. Napadima domaćina odolijevali su do sudačke nadoknade kada je lijepim golom Nikola Kalinić doveo Hajduk u vodstvo.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u uvodnim minutama drugog dijela kada je Hajduk u razmaku od samo tri minute još dva puta zatresao mrežu gostiju iz Koprivnice. Prvijencem u 48. minuti Josip Brekalo podebljao je vodstvo, da bi tri minute kasnije danas raspoloženi Antony Kalik povisio na 3:0. Konačnih 4:0 u 67. postavio je Filip Čuić.

S prva tri proljetna boda Hajduk se barem nakratko vratio na prvo mjesto, budući da Rijeku od 17,15 sati očekuje utakmica u Velikoj Gorici.