Hajduk gostovao u Kopru

Remi Hajduka u trećoj utakmici, Livaja i Kalinić zaigrali zajedno

2024-01-17-22-02-3638-Robert Matić / Hajduk.hr

Hajduk je u trećoj pripremnoj utakmici odigrao 1-1 sa slovenskim Koperom na stadionu Bonifika u Kopru.
Slovenski sastav je poveo u 66. minuti golom Gabriela Groznica s ruba šesnaesterca, a Hajduk je uspio izjednačiti u 87. minuti, strijelac je bio Yassine Benrahou.

-Zahvaljujem na gostoprimstvu i dobroj atmosferi, rekao bih da je Koper bio i bolji, na kraju je ostalo 1:1. Bitno mi je bilo da neki igrači dobiju minute, da vidimo njihovo stanje. Jer, neki se vraćaju od ozljeda, nisu u punom trenažnom procesu. Dogodila se i viroza Prpića pa smo morali izmišljati s određenim pozicijama. Ali, najbitnije mi je recimo, da je Elez izdržao svih 90 minuta, dobio sam i neke odgovore, tko može neke stvari odraditi, a tko ne može- kazao je Mislav Karoglan na konferenciji za medije nakon utakmice.

Posljednjih 30 minuta utakmice zajedno su zaigrali Livaja i Nikola Kalinić.

Namjerno sam ih stavio da igraju zajedno 30 minuta. Kalinić je u boljem stanju nego sam očekivao. Bilo je tu mladih momaka ispod njih u rombu, to je teško, potreban je veliki intenzitet za igrati romb. Skoko je dobro igrao, Brajković prvi put na poziciji beka. Zadovoljan sam sve u svemu, i s Kalinićem i Livajom također.

Bijele čeka još jedna pripremna utakmica prije povratka u Split, protiv poljskog Slaska koja se igra u subotu.