Rijeka pobjedom protiv Osijeka izborila polufinale Kupa

Aktualni osvajači Rabuzinovog sunca nogometaši Rijeke slavili su s 2:1 na gostovanju u Osijeku
PXL_030321_32029375-768×512Davor Javorovic/PIXSELL

Aktualni osvajači Rabuzinovog sunca nogometaši Rijeke slavili su s 2:1 na gostovanju u Osijeku u prvoj četvrtfinalnoj utakmici ovogodišnjeg izdanja Hrvatskog kupa odigranoj u osječkom Gradskom vrtu.

Gosti su do vodećeg pogotka došli u 7. minuti, a strijelac je bio Robert Murić. Osijek je izjednačio u 14. minuti preko kapetana Mile Škorića. U 35. minuti Mierezov udarac iz kaznenog udarca obranio je vratar Rijeke Nevistić. Pobjednički pogodak za Rijeku postigao je ponovno Murić iskoristivši kazneni udarac u 71. minuti.

Goran Tomić je tako u svom debiju na klupi Rijeke došao do pobjede i branitelje naslova odveo u polufinale.

Polufinale Hrvatskog kupa izborili su i nogometaši zagrebačkog Dinama. Modri su u četvrtfinalnom ogledu na Maksimiru pobijedili Slaven Belupo sa 2:0,. Strijelci su bili Bruno Petković u 70. minuti s bijele točke, te sedam minuta kasnije Arijan Ademi.

U preostala dva susreta četvrtfinala sastaju se Gorica – Hajduk (16. ožujka) i Oriolik – Istra 1961 (17. ožujka).