Rasplet 1. ŽNL

Sedmica u Omišu, Imotski se spasio, Češljar hattrickom poslao Vinjane u niži rang

Vinjani nisu uspjeli doći do bodova, poraženi su u Prološcu od Mladosti 4:2
Mladost – Vinjani – izvještaj 021 portal

Nema više odlazaka na Dovicu u Donje Vinjane, bar što se tiče praćenja 1. ŽNL. Vinjani nisu uspjeli doći do bodova, poraženi su u Prološcu od Mladosti 4:2, a sam Danijel Češljar utrpao im je tri komada.

Ispočetka je za goste izgledalo idilično. U dvije minute dva pogotka.Prvo je u 9.minuti pogodio Klapirić, a samo minutu poslije na 2:0 povisio je Mandurić. Nakon toga kao da su nestali sa scene. 23.minuta dobar udarac s nešto više od 5 metara, Češljar za domaćine šalje loptu pored gola Kukulja. U 39.minuti Miličević je odlično probio lijevu stranu, ali ne i Kukulja, koji piše obranu. Pred odlazak na poluvrijeme Miličević uspijeva smanjiti na 2:1 zahvaljujući odličnoj asistenciji Češljara, koji će u drugom poluvremenu preokrenuti utakmicu naglavačke sa svoja tri pogotka. Krenuo je s prvim u 58.minuti.

Do 76.minute ne događa se ništa, a onda čak dvije intervencije prema vratima Kukulja. U prvoj se s nešto više od 20 metara okušao Petričević, da bi Češljar potom pogodio prečku. Možda jedinu priliku za novo vodstvo Vinjana imao je Soldo u 80.minuti kada se sam drznuo na šut, a lopta završila pored gola. Nedugo nakon te prilike Vinjani ostaju bez vratara Kukulja, koji se ozlijedio, ali svježina na vratima ne pomaže Vinjanima. U 90.minuti opet se ukazao Češljar i s 11 metara pogodio za 3:2, da bi samo dvije minute poslije pogodio glavom za 4:2 i poslao Vinjane u niži rang, kojima ni rezultat iz Imotskog nije išao u prilog.

Ostali rezultati posljednjeg 26. kola: Imotski – Mračaj 4:0, Val – Tekstilac 4:1, Omiš – Orkan 7:0, OSK – Jadran (T) 1:2, Omladinac – Slaven 2:2 i Primorac (S) – Jadran (KS) 1:2.

1. ŽNL, 26.kolo.
NK MLADOST – NK VINJANI 4:2
STRIJELCI: 0:1 Klapirić (9), 0:2 Mandurić (10), 1:2 Miličević (48), 2:2 Češljar (58), 3:2 Češljar (90-11m), 4:2 Češljar (92)

TEKST: DARKO LONČAR