Kup Općine Podbablje

Senzacija u Drumu: Trostruki prvak pao na početku, Grubine lagano kroz Podbablje

Nikada do sada nije se dogodilo da je trostruki prvak Ivanbegovina otišla s turnira tako rano kao sinoć
Begovina – Hršćevani – 021 portal

Kakva utakmica odmah na početku malonogometnog turnira općine Podbablje u Drumu! Nikada do sada nije se dogodilo da je trostruki prvak Ivanbegovina otišla s turnira tako rano kao sinoć. Iako je utakmica obilovala golovima, Vukovi iz Ivanbegovine nisu uspjeli proći prvu prepreku.

Revanširali su im se Hršćevani za onaj poraz u finalu 2013. i sada su oni ti, koji odlaze poraženi, ali to je igra, to je nogomet u konačnici. Krenulo je odlično za Hršćevane. 5-ta minuta autogol Bartija Kujundžića u vlastitu mrežu nakon slobodnjaka Ante Krištića – Bilog – 0:1. Hršćevani su držali vodstvo do 14.minute kada je kapetan Kamena Branimir Kujundžić s polovice igrališta pogodio za izjednačenje, nakon čega je Krištić odličnim udarcem pogodio stativu. Igralo se gol za gol, tempo igre odličan za početak turnira. U 19.minuti Ivan Znaor – Duda podsjetio je malo na Brunu Petkovića protiv Nizozemske – 1:2, da bi Mate Kujundžić odmah izjednačio na 2:2, što je bio i rezultat poluvremena.

Drama se nastavlja početkom drugog dijela novim pogotkom Krištića s polovice terena za 3:2, na 3:3 opet smanjuje kapetan Kamena Kujundžić, da bi Krištić ponovno pogodio negdje pred kraj za konačnu pobjedu 3:4, prolaz u polufinale i naplatu starog duga.

U drugom četvrtfinalu Podbablje Gornje pružilo je prvih deset minuta dobar otpor prema aktualnom prvaku Grubinama, ali iskustvo Jonjića je veliko i Brđani im nisu mogli do kraja parirati. Vjeko Jonjić načeo je utakmicu već u 7. minuti, pogodak glavom za 1:0. U 10.minuti iskusni Marin Ćapin pogodio je stativu i to je bila jedina ozbiljnija šansa za Podbablje da uhvati prvaka u koštac dok je još vrijeme, no već minutu poslije Jonjić je ponovno pogodio za 2:0, da bi u 12. minuti za 3:0 pogodio i Ante Žužul – Čičak. Na poluvremenu velikih 3:0 za prvaka. U nastavku su dodali još dva, dok je Podbablje pred sam sučev zvižduk uspjelo ublažiti rezultat na konačnih 5:1.

Hršćevani i Grubine izborili su tako polufinale turnira, a večeras gledamo preostala dva para četvrtfinala. U 20:30 domaćin turnira Drum dočekuje Kamenmost, što će biti repriza finala iz 2012., dok će u 21:30 snage odmjeriti dvije ekipe iz župe sv. Ane – Poljica (prvak 2019., 2020.) i Krivodol.

Čeka nas još jedna uzbudljiva noć u Drumu.