Zatvoreno 24. kolo SuperSport 1. NL

Šibenik uvjerljiv u Zmijavcima, Solin u teškoj situaciji

Šibenčani su pobjedom 3:0 nastavili lov na Zrinski Osječko 1664
Croatia – Šibenik2 – 021 portal

Nogometaši Šibenika nastavljaju borbu za prvaka u SuperSport 1. NL i jako žele povratak u elitni razred hrvatskog nogometa, što smo vidjeli u utorak i u Zmijavcima, gdje su Croatia i Šibenik zatvorili 24. kolo.

Očekivali smo veliku posjetu na Mrminom igralištu. Lijepo vrijeme, blagdani se još osjećaju, a podno Suvače u Zmijavce dolazi atraktivan protivnik. Croatia na žalost domaće publike i samih Zmijavčana nije puno pokazala. Vrijedi tek izdvojiti proboj Kloppa u 9. minuti po desnoj strani, kada je uposlio Miljanića, a ovaj po sredini pucao malo iznad grede te pokušaj Šute i Gadže u 90. minuti kada je Đaković prvotno obranio Šuti, a Gadže uzaludno prošao kroz sredinu poslavši loptu pored gola. Sve ostalo napravili su Šibenčani.

Prva intervencija Gudelja zbila se u 21. minuti kada je Kolega probio desnu stranu za Toševskog, a Gudelj loptu pokupio. U 30. minuti Cvijanović ispred samih vrata pogađa loptu glavom za vodstvo 0:1, da bi deset minuta poslije opasan šut Majića s 20-ak metara završio blizu druge stative, Gudelj siguran. Šibenčani su nastavili prijetiti i u nastavku odnosno u 64. minuti pogađaju spojku Gudeljevih vrata, kojeg je pokušao iznenaditi Božić, da bi u 74. minuti Delić neometan pogodio za 0:2 ispod Gudelja, a onda to još jednom potvrdio drugim pogotkom u 92. minuti za veliku pljusku Croatiji – 0:3.

Ostali rezultati 24. kola: Cibalia – Zrinski Osječko 1:2, Solin – Jarun 0:1, BSK – Sesvete 2:1, Dugopolje – Dubrava Tim Kabel 0:0 i Orijent – Vukovar 1991 0:0