Težak teren i žilava utakmica u Zmijavcima

Slavonski lider nije uspio pasti u Zmijavcima, Dugopolje i Solin bez bodova

U junaka gostiju prometnuo se vratar Marin Stanić koji je u sudačkoj nadoknadi obranio kazneni udarac Prskalu
Croatia – Zrinski OS penal – izvještaj 021 portal

Težak teren i žilava utakmica u Zmijavcima. Blata i vode kao u priči, a Zmijavci su i sami po sebi težak teren za svakog prvoligaša Super Sport lige. Tu se bodovi ne uzimaju tek tako. Vodeći lider lige, koji pretendira na najviši rang hrvatskog nogometa – Zrinski iz Jurjevca, teškom je mukom odnio bod u Slavoniju.

Prvi dio i nije ponudio ništa konkretno, po jedna prilika s obje strane i već se dalo naslutiti kako ovdje neće biti golova. Prvi šut Zmijavčana prema vratima Marina Stanića uputio je Klančir glavom pored gola u 8. minuti susreta, da bi u 24. gosti iz Osijeka preko Patrika Stanića uputili prvi ozbiljan udarac prema vratima Gudelja s 10-ak metara i blizu spojnice.

Drugi dio bio je nešto življi, iako su mreže s obje strane do kraja susreta ostale netaknute. Možda najbolja prilika za Zmijavčane osim nerealiziranog 11-terca u samom finišu utakmice, bila je ona u 53. minuti kada je Mijo Šabić pucao iz slobodnjaka direktno prema vratima Stanića, a Ivan Brkić ne vjerujući svojim očima ispred samih vrata poslao loptu iznad gola. U 60. minuti sijevnuo je projektil Patrika Stanića s gotovo polovice terena prema vratima Gudelja, srećom po Croatiju lopta pokraj gola.

Kako se završnica sve više približavala, Croatia je s par svježih izmjena radila pritisak na goste uz pomoć kapetana Šabića. Probali su Marko Brkić, Prskalo i sam Šabić, koji je bio i najbliži pogotku u 82. minuti, ali koliko je Gudelj bio dobar na jednoj, toliko je Stanić bio dobar na drugoj strani, a i sama obrana Osječana dobro je odrađivala svoj posao. U 91. minuti Osječani su bili najbliži pogotku kada je Mujagić probio desnu stranu i poslao loptu u ruke Gudelja.

U samom finišu i debeloj sudačkoj nadoknadi 98. minute dosuđen je 11-teraca za Croatiju, izvođač s blatne bijele točke je svježe uvedeni Prskalo, a pobjednik duela osječki vratar Marin Stanić.

Ostali rezultati: Vukovar 1991- BSK 3:2, Dubrava – Šibenik 0:3, Dugopolje – Orijent 1:2, Jarun – Solin 2:0.