ŠOK NA POLJUDU: Varaždin iznenadio Hajduk

U susretu 29. kola HT 1. HNL Hajduk je na Poljudu protiv Varaždina, koji se bori za opstanak, izgubio sa 2-3, s tim da su gosti na poluvremenu vodili 3-0
Utakmica 29. kola HT Prve lige izmedu Hajduka i VarazdinaMilan Šabić/PIXSELL

U susretu 29. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu ugostio Varaždina i upisao poraz od 3:2, te izgubio važna tri boda u borbi za drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Katastrofalno, blijedo i bezidejno izdanje Bijelih u prvom poluvremenu, koje je samo nastavak onoga što se gledalo u posljednja dva kola nastavka prvenstva u kojima je Hajduk ipak upisao dvije pobjede, rezultiralo je minusom od 3-0 što se pokazalo nedostižnim za Hajdukovce, koji su malo bolje odigrali u nastavku utakmice i uspijeli postići dva pogotka, ali za nešto više nisu imali ni snage ni ideje.

Varaždinci su do vodstva došli već u 19. minuti utakmice kada nakon izgubljene lopte domaćih igrača na sredini terena Varaždinci munjevitom kontrom koju završava Drožđek postižu pogodak za vodstvo od 1:0.

Hajdukovci se nisu stigli ni oporaviti od prvog šoka, a već je uslijedio i drugi. Nakon proigravanja Teklića Mamić udarcem s 20ak metara matira Posavca za vodstvo gostiju od velikih 2:0 u 24. minuti.

Za potpuni debakl Hajduka u prvom poluvremenu pobrinuo se svojim drugim pogotkom Drožđek za vodstvo gostiju od 3:0.

Hajduk se ipak malo probudio u drugom dijelu utakmice, te su već u 49. minuti pogotkom Vuškovića smanjili rezultat na 1:3. Caktaš je u 74. minuti lijepim udarcem s 20 metara matirao vratara gostiju Nevistića i smanjio zaostatak na 2-3, što je, pokazalo se, bio i konačan rezultat utakmice.