Treća ABA pobjeda

Split na Gripama bolji od Krke

Važna pobjeda Žutih u borbi za ostanak
Split: KK Split  i KK Partizan susreli se u utakmici ABA LigeIvana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Splita u susretu 10. kola ABA lige kao domaćini na Gripama, svladali su izravnog konkurenta za ostanak Krku iz Novog Mesta sa 78-74.

Splićani su već u prvoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost te ju držali sve do pred kraj treće četvrtine kada su s nekoliko neshvatljivih pogrešaka omogućili gostima smanjenje rezultata. Greške domaćih nastavile su se i u posljednjoj dionici pa je Krka dvije minute prije kraja stigla na 75-73 uz napad.

No, onda je i Radovanović pogriješio u koracima da bi Sullivan ubačajem za 77-73 na ulasku u posljednju minutu ipak osigurao dobitnu završnicu za Split.

Derek Fundenburk je sa 16 koševa bio najefikasniji kod Splita, dok je Jan Špan s 15 ubačaja predvodio Krku.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer 3-7, dok je Krka na 2-8. Slabiji je samo Mornar iz Bara s 1-8.