Split nakon produžetka pobijedio u Zadru

Splićane je predvodio sjajni Shannon Shorter koji je ubacio 35 poena, a dodao je tome i 11 skokova te četiri asistencije
Zadar: HT Premijer liga,  8. kolo, KK Zadar – KK Split Sime Zelic/PIXSELL

U posljednjem ogledu osmog kola Lige za prvaka PH za košarkaše, Split je pobijedio Zadar u gostima, nakon produžetka, 101-91.

Splićani su vodili od početka te su nakon prve četvrtine imali pet poena prednosti, a na odmor se otišlo uz +16 gostiju (48-32). No, u nastavku utakmice promijenila se slika na terenu i vrlo brzo se počela topiti prednost Splita. Na kraju treće dionice Zadar je došao na -5, a potom je serijom 8-0 u uvodu zadnje četvrtine i poveo 69-66.

Završnica je bila napeta, a domaćin je kod 81-81 imao posljednji napad za pobjedu kojeg nije realizirao Mavra. U produžetku su dominirala dvojica gostujućih igrača, Shorter i Ukić, koji su gostima osigurali vrlo vrijednu i važnu pobjedu.

Najbolji strijelac Zadra bio je Dominik Mavra s 22 poena, dok je Anthony Justin Carter dodao 18 uz sedam skokova i šest asistencija. Splićane je predvodio sjajni Shannon Shorter koji je ubacio 35 poena, a dodao je tome i 11 skokova te četiri asistencije. Roko Ukić je postigao 20 poena uz pet dodavanja i četiri skoka.