Split pred ispadanjem iz ABA lige

Sreća u ovom porazu od Krke je to što je Split ipak izgubio s manjom razlikom
Split: Četvrtfinalna utakmica košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić, Split-GoricaMiroslav Lelas/PIXSELL

Košarkaši Splita u susretu su 21. kola regionalne ABA lige na gostovanju kod izravnog konkurenta za izbjegavanje ispadanja Krke u Novom Mestu izgubili s 87:84.

Nakon vrlo dobrog prvog poluvremena s obje strane, poglavito kada je riječ o šutu, po Splićane su kobne bile dvije “crne rupe” u nastavku, po jedna u trećoj i četvrtoj četvrtini. Prva se dogodila prilikom vodstva Splićana 53:51, nakon što je Toni Perković kod tog rezultata promašio čisto polaganje u protunapadu uslijedila je serija domaćih od 12:0 za odvajanje na 63:53.

Split se koševima Shannona Shortera uspio primaknuti na 71-69 sedam minuta prije isteka vremena, a tada je domaći strateg Dalibor Damjanović pozvao predah na koji je njegova momčad odgovorila još jednom serijom od 12:0 za 83:69 što Split više nije mogao nadoknaditi. Perković je tricom sa sirenom tek smanjio konačnu razliku sa šest na tri.

Najučinkovitiji u momčadi Splita bili su Shorter i Perković s po 18 koševa, dok su Miha Lapornik s 25 i Adonis Thomas s 23 ubačaja predvodili Krku.

Sreća u ovom porazu je to što je Split ipak izgubio s manjom razlikom no što je slavio protiv istog protivnika na domaćem parketu kada je bilo 87-77, pa će u slučaju da na kraju sezone oba kluba budu imala isti broj pobjeda biti u prednosti.

Split je sada posljednji na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 3-17, dok je Krka pretposljednja s 4-15. Prvi sastavi iznad njih već imaju najmanje sedam uspjeha.