Gosti iz Podgorice preživjeli Gripe

Split u posljednjoj četvrtini ispustio pobjedu protiv Budućnosti

Split je većim dijelom utakmice bio u prednosti i činilo se da će momčad Slavena Rimca, nakon senzacionalne pobjede nad Partizanom u Beogradu, doći do još jednog vrijednog ‘ulova’
Split: KK Split  i KK Partizan susreli se u utakmici ABA LigeIvana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Splita poraženi su pred svojim navijačima od podgoričke Budućnosti s 81-75 u dvoboju 20. kola regionalne ABA lige.

Split je većim dijelom utakmice bio u prednosti i činilo se da će momčad Slavena Rimca, nakon senzacionalne pobjede nad Partizanom u Beogradu, doći do još jednog vrijednog ‘ulova’. No, kad je trebalo prelomiti utakmicu, košarkašima Splita je nedostajalo napadačke preciznosti i obrambene čvrstine. Ta se konstatacija pogotovo odnosi na posljednju četvrtinu u kojoj ih je podgorička momčad ostavila na samo 12 koševa, a ubacila im 24.

Split je u zadnjih deset minuta ušao sa zalihom od šest poena (63-57), ali je Budućnost nakon manje od dvije minute igre uspjela izbrisati taj zaostatak. No, i Splićani su odgovorili serijom 5-0 za vodstvo 68-63, da bi Budućnost do novog izjednačenja (70-70) došla pet minuta prije kraja. Momčadi su izjednačene ušle u zadnje dvije i pol minute (74-74). Tad je najbolji igrač gostiju McKinley Wright ubacio pet uzastopnih poena i donio gostima vodstvo od 79-75. Kad je Shorter promašio polaganje pola minute prije kraja, a Allerik Freeman pogodio oba slobodna bacanja, gosti su mogli počeli slaviti pobjedu.

Strijelce splitske momčadi predvodio je Lewis Sullivan sa 17 koševa. Toni Perković je ubacio 13, Shannon Shorter 12, a Derek Funderburk i Tonko Vuko po 11 poena. Kod Budućnosti je najbolji bio McKinley Wright IV s 19 koševa.