Split u uzbudljivoj završnici svladao Široki i osigurao drugo mjesto ABA 2. lige

Split je u uzbudljivoj završnici savladao Široki rezultatom 78:76 i kvalificirao se u doigravanje ABA 2 lige
normal_20200311180054_image00003

Kakva utakmica na Gripama! Split je u uzbudljivoj završnici savladao Široki rezultatom 78:76 (26:17, 22:13, 6:20, 24:26) i kvalificirao se u doigravanje ABA 2 lige. Regularni dio sezone Splićani su završili na drugom mjestu, što znači da će imati prednost domaćeg terena u polufinalu u kojem će se suočiti s MZT Skopje Aerodrom.

Split je imao prednost od 18 poena na poluvremenu utakmice protiv Širokog i izgledalo je da će ovo biti laka pobjeda za žute. Međutim, Široki je nevjerojatno uzvratio u 2. poluvremenu i čak preuzeli vodstvo (73-70) s nešto više od minute prije kraja susreta.

Ipak, Split se uspio oporaviti od tog šoka i osigurati pobjedu. Prvo Tomislav Gabrić smanjuje na 73:72, da bi Toni Perković pogodio ključnu tricu za vodstvo Splita 75-73. U posljednjih 30 sekundi Split je uspio sačuvati prednost i upisati važnu pobjedu koja ih je odvela u doigravanje ABA druge lige.