Split u završnici do slavlja nad Sutjeskom

normal_20200205201717_image00026

U derbiju 19. kola 2. ABA lige košarkaši Splita upisali su na Gripama važnu pobjedu u borbi za doigravanje pobijedivši izravnog konkurenta Sutjesku iz Nikšića rezultatom 87:79.

Loše su Splićani otvorili utakmicu, u jednom trenutku prve četvrtine gubili i s 15 koševa razlike, bilo je 25:10 za goste. Nakon toga Žuti su se malo trgnuli i malo po malo stizali rezultat, da bi do poravnanja došli sredinom treće četvrtine. U posljednju četvrtinu ušlo se u egalu, te se do pred sam kraj susreta igralo koš za koš, a do pobjede Splićani su došli preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u zadnjim sekundama utakmice.

U redovima domaćih pet igrača je bilo dvoznamenkasto, Morris s 20, Vranković 16, Perković 12, Kedžo i Marčinković po 11 koševa, a kod Sutjeske prednjačili su Kneževića s 27 i Pavličevića s 21 košem.

Desetom pobjedom u sezoni KK Split došao je do četvrte pozicije koja vodi u doigravanje, koje morati izboriti u posljednja tri kola kada igraju s direktnim rivalima Rogaškom, Heliosom i Širokim.