Deveta u nizu

Split uvjerljiv u gostima kod Dinama za

Split su do pobjede predvodili Jerod Shannon Shorter s 20 koševa i Toni Perković sa 16 koševa i šest skokova
Susret Splita i Cibone u FavBet Premijer ligiIvana Ivanovic/PIXSELL

U susretu 15. kola košarkaškog prvenstva Split je na gostovanju pobijedio Dinamo Zagreb s 82-66. Žutima je ovo deveta uzastopna pobjeda u Favbet Premijer ligi.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu, poveo je 4-0, pa 7-1, imao je i 14-9, no uslijedila je 8-0 serija Žutih za 17-14 na koncu prve četvrtine. U nastavku susreta Split više nije ispuštao prednost. Gosti su na poluvremenu vodili s 45-29, u nekoliko navrata su imali i 20 razlike, pa je Slaven Rimac pružio priliku i igračima koji su do sada manje igrali. Na kraju su gosti pobijedili s 82-66.

Split su do pobjede predvodili Jerod Shannon Shorter s 20 koševa i Toni Perković sa 16 koševa i šest skokova. Kod domaćina najefikasniji su bili Mislav Brzoja s 19 koševa, te Filip Kraljević s 10 koševa i šest skokova.