Osma ABA pobjeda

Split velikim preokretom na Gripama srušio FMP

Split je do pobjede predvodio Lewis Sullivan s 24 koša i pet skokova, pri čemu je 14 koševa zabio u zadnjoj četvrtini
KK Split i KK FMP susreli se u 18. kolu ABA lige u SplituIvana Ivanovic/PIXSELL

Split je na Gripama velikim preokretom u zadnjih 12 minuta pobijedio FMP sa 78-66 ostvarivši osmu ligašku pobjedu.

Gosti su sjajno ušli u susret, poveli su 9-0, pa 13-2. Split se pribrao i do kraja uvodne četvrtine je izjednačio na 18-18. U drugoj dionici domaćin je stigao i do prve prednosti (20-18), u nekoliko navrata je imao i +4, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom Žutih s 30-27.

U trećoj dionici gosti su zaigrali sjajno, okrenuli su rezultat i poveli s čak 13 koševa razlike (53-40). Međutim, Split je do kraja četvrtine ublažio zaostatak (47-53), a potom u zadnjoj dionici furioznim preokretom poveo s 13 razlike (75-61) i mirno priveo susret kraju. Momčad Slavena Rimca je zadnju četvrtinu dobila s čak 17 razlike (30-13).

Split je do pobjede predvodio Lewis Sullivan s 24 koša i pet skokova, pri čemu je 14 koševa zabio u zadnjoj četvrtini. Shannon Shorter je ubacio 19 koševa, te upisao po šest skokova i asistencija, dok je Derek Fundenburk zabio 14 koševa uz šest skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Bojan Subotić sa 16 koševa, te Matic Rebec s 13 koševa.