Splitska judašica Karla Prodan brončana u Tel Avivu

Splitska judašica Karla Prodan osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 78 kg na Grand Slam turniru u Tel Avivu
Zagreb:  IJF Judo Grand Prix Zagreb, finalne borbe u ženskoj kategoriji do 78 kgJosip Regovic/PIXSELL

Splitska judašica Karla Prodan osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 78 kilograma na Grand Slam turniru u Tel Avivu.

22-godišnja Splićanka u borbi za broncu ubilježila je pobjedu protiv iskusne Francuskinje Tcheumeo, srebrnu sa Olimpijskih igara u Rio de Janeiru, i uzela 500 osvojenih bodova, koji će ju pogurnuti među top 20 judašica svijeta u kategoriji do 78 kilograma.

Prodan je na putu do bronce svladala Ruskinju Šmelevu i Nizozemku Steenhuis, dok je poraz upisala protiv Francuskinje Posvite.

Sljedeći veliki turnir je Grand Slam Taškentu, u Uzbekistanu, od 5. do 7. ožujka.