Splitu dramatična pobjeda nad Megom

Šesta pobjeda u sezoni za splitske košarkaše kojom su zadnjoj Krki pobjegli na dvije pobjede razlike u borbi za izbjegavanje izravnog ispadanja iz ABA lige
Split: Utakmica 6. kola ABA Lige između Splita i CiboneIvo Cagalj/PIXSELL

Košarkaši Splita u dramatičnoj su završnici ostvarili vrlo važnu pobjedu protiv beogradske Mege svladavši ju s 81-80 u utakmici 24. kola ABA lige. To je bila šesta pobjeda u sezoni za splitske košarkaše (6-17) kojom su zadnjoj Krki (4-18) pobjegli na dvije pobjede razlike u borbi za izbjegavanje izravnog ispadanja iz ABA lige. Do kraja sezone Splićanima su ostale još tri utakmice, dok će slovenska momčad imati još četiri nastupa.

Mega je serijom 11-0 s kraja druge i početkom treće četvrtine došla do 12 koševa prednosti (38-50) u 22. minuti. No, Žuti su do kraja trećeg perioda ubacili 21, a primili samo pet koševa te u zadnjih deset minuta ušli s prednošću od četiri poena (59-55).

U zadnjoj četvrtini je domaća momčad došla do +7 (71-64) u 36. minuti, ali je nakon trice Simanića Mega došla na jedan poen zaostatka (73-72) 70 sekundi prije kraja. Kod 75-74 pola minute prije kraja, Matković je napravio nesportsku pogrešku na Karlu Žganecu, koji je pogodio jedno od dva bacanja, a na isteku sljedećeg napada Perković je tricom od ploče digao prednost Splita na 79-74.

Simanić novom tricom smanjuje na 79-77, a kad je pet sekundi prije kraja Shorter pogodio oba bacanja za 81-77, činilo se da je drami kraj. No, za novi zaplet pobrinuo se Toni Perković koji je, ničim izazvan, išao blokirati pokušaj trice Nikole Jovića. Perković je zaradio osobnu pogrešku, a Jović je pogodio tricu i dobio dodatno slobodno bacanje za produžetak. Ipak, gostujući krilni igrač je promašio i pokrenuo lavinu oduševljenja na dobro ispunjenim tribinama u maloj dvorani na splitskim Gripama.

Za treću uzastopnu pobjedu Splita Toni Perković je ubacio 21 koš, Amerikanac Shannon Shorter je postigao 17, a Slovenac Nejc Barič 15 poena. Megu je predvodio sjajni Boriša Simanić koji je postigao 30 koševa pogodivši sedam trica iz osam pokušaja.