Šestorica dvoznamenkastih strijelaca

Splitu pobjeda na “vrućem” parketu u Sinju

Žuti su se protiv Alkara mučili do treće četvrtine
Split: KK Split i Cedevita Olimpija igraju 16. kolo ABA ligeIvana Ivanovic/PIXSELL

U 19. kolu domaćeg prvenstva za košarkaše Split je slavio na gostovanju kod Alkara u Sinju 91-86.

Splićani su se protiv Alkara mučili do treće četvrtine. Na poluvremenu je domaćin imao rezultatski kontakt 41-41, ali kvaliteta je isplivala tijekom drugog poluvremena i Split je došao do sedamnaeste pobjede u sezoni.

Šestorica igrača Splita ubacili su dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je bio Toni Perković s 13 koševa i devet asistencija. Tonko Vuko je dodao 11 poena i 11 skokova, a Markel Sullivan 15 koševa i četiri skoka. Na suprotnoj strani najraspoloženiji je bio Andrija Blatančić koji je postigao 21 poen, a uz to je imao osam asistencija i 11 skokova.