Splitu pobjeda u derbiju u Zadru

Splićani su preokrenuli dvoznamenkasti zaostatak iz druge četvrtine
Susret Zadra i Splita u 15. kolu HT Premijer ligeSime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Splita preokretom u drugom poluvremenu stigli su do velike pobjede u dvorani Krešimir Ćosić, svladavši u derbiju 15. kola HT Premijer lige domaći Zadar s 84-81, preokrenuvši dvoznamenkasti zaostatak iz druge četvrtine.

Zadrani su u 17. minuti došli do 13 koševa prednosti (44-31), ali je Split uspio do poluvremena smanjiti zaostatak na -7 (52-45), ubacivši čak 30 poena u drugoj četvrtini (27-30), dvostruko više nego u prvih deset minuta (25-15).

Splićani su u drugom dijelu odigrali mnogo bolju obranu, sveli su Zadrane na 13 poena u trećoj te 16 u posljednjoj četvrtini, i zahvaljujući tome stigli do velike gostujuće pobjede. U neizvjesno završnici Zadar je dobio priliku izboriti produžetak, ali je pokušaj Marka Ramljaka za tricu bio neprecizan.

Tyrell Nelson je s 22 koša bio najbolji strijelac Splićana. Shannon Shorter je ubacio 16 poena uz osam asistencija i sedam skokova. Veliki doprinos dali su i Boris Tišma s četiri pogođene trice i 15 koševa, te Lovre Runjić s 14 poena. Dario Drežnjak je predvodio strijelce Zadra s 23 koša, a Luka Božić je završio dvoboj s 18 poena i devet skokova.