Teško izborena tri boda Hajduka, Dimitrov u 97. minuti pogodio za pobjedu

PXL_050620_29146248-696×464Ivo Čagalj/PIXSELL

Nakon skoro tri mjesec prisilne pauze uzrokovane koronavirusom nastavljena je Prva HNL.
U prvoj utakmici nastavka prvenstva Hajduk je u 27. kolu na praznom Poljudu ugostio Intera iz Zaprešića i teže od očekivanog upisao važna tri boda pogotkom Dimitrova u 97. minuti utakmice za preokret i pobjedu od 2:1.

Hajduk je dobro ušao u utakmicu, kontrolirao posjed lopte i pritiskao vrata gostiju. Dobre prilike za Hajduk u prvih pola sata zapucali su Caktaš, Dolček i Jairo najizgledniju u 24. minuti kada je sam izašao na vratara gostiju koji je dobro blokirao njegov udarac.

Šok za domaće dogodio se u 37. minuti. Mamut izvodi slobodan udarac s 30 metara, lopta se nezgodno odbija ispred Posaveca i odlazi iza njegovih leđa za vodstvo gostiju od 1:0. Samo dvije minute nakon toga nova velika prilika za goste. Mamut je uočio Posavec koji je istrčao s gola i uputio udarac sa svoje polovice, ali vratar Bijelih se uspio vratiti i obraniti udarac.

Na samom početku drugog poluvremena veliku priliku za Bijele propustio je Jairo koji nakon ubačaja Eduoka loptu s tri metra šalje preko gola. U 57. minuti Inter, nakon procjene VAR-a, ostaje bez isključenog Solde zbog igranja rukom u svom šesnaestercu.

Udarac Caktaša s bijele točke vratar gostiju Matković zaustavio je, no ponovno se oglasio VAR rekavši kako je Matković prerano izašao s gol linije. Popravni udarac Caktaš je ipak pogodio za 1:1.

Iako je Hajduk više od pola sata imao igrača više, čvrsti gostujući blok izdržao je sve domaće pokušaje i kada se već činilo, kako će put Zaprešića s velikim bodom, ukazao se Bugar Dimitrov koji ih je rastužio, ali i spasio Hajduk, koji je bio na pragu gubitka važnih bodova u igri za drugo mjesto, koje je označeno kao glavni cilj.