Težak poraz Splita u Ljubljani

basketball-390008_1280

U prvoj utakmici 3. kola regionalne ABA Lige Cedevita Olimpija je u Ljubljani uvjerljivo pobijedila Split 94-66.

Split se dobro držao u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 42:38. U nastavku susreta Splićani kao da nisu izašli na teren, te u trećoj četvrtini Cedevite dominira i zabija 39 koševa, a Split samo 14. Do kraja domaćin je rutinski priveo susret kraju.

Domaću momčad je do pobjede predvodio Jarrod Jones sa 19 koševa, dok je Kendrick Perry dodao 16. U redovima Splita najbolji je bio Marko Luković sa 12 ubačaja, Sani Čampara je dodao 11, a Antonio Vranković i Darko Bajo po 10.

Split je šesti sa četiri boda nakon odigrane tri utakmice, a Cedevita Olimpija je treća s istim brojem bodova nakon dvije odigrane utakmice i dvije pobjede.