TREĆA HNL JUG: Hrvace preuzele vrh ljestvice, poraz Kamena u sudačkoj nadoknadi

hrvaceFacebook (3. HNL Jug)

Odigrano je sedmo kolo Treće HNL Jug, u kojem je došlo i do smjene na samom vrhu ljestvice gdje se sada nalaze Hrvace.

Do prvog mjesta na ljestvici Hrvace su došle pobjedom na svom terenu protiv Uranije rezultatom 2:0. Golove za domaćina su postigli Štimac krajem prvog i Banić početkom drugog poluvremena.

Zanimljivo je bilo u Ivanbegovini gdje je Zmaj Blato pogotkom Čepe za 3:2 u 91. minuti utakmice svladao domaćina Kamen.

Jadran Luka je u Pločama s visokih 3:0 svladala Vodice. Poveo je domaćin pogotkom Musulina u 29. minuti, a pobjedu su osigurali Kalfić u 81. i Dulaj u sudačkoj nadoknadi.

Split je na svom terenu svladao Uskoka rezultatom 4:0, a hat trick postigao je Repić. Tri pogotka Cicijelja nisu bila dovoljna da dubrovački GOŠK dođe do bodova protiv OSK-a. pogotke za pobjedu domaćina postigli su Babić (dva puta) te po jednom Kuliš i Matijašević.

Treća HNL – Jug, 7. kolo: Hrvace – Urania 2:0 (Štimac 44., Banić 54.), OSK – GOŠK 1919 Dubrovnik 4:3 (Bašić 5., 68., Kuliš 11., Matijašević 43./Cicijelj 19., 40., 45.-11m), Split – Uskok 4:0 (Babić 44., Repić 82., 90.+2, 90.+4), Kamen – Zmaj Blato 2:3 (Pezo 10., 82./Žanetić 33., Bara 70., Čepo 90.+1), Jadran Luka Ploče – Vodice 3:0 (Musulin 29., Kalfić 81., Dulaj 90.+3), Zmaj Makarska – Sloga 2:0 (Pavlinović 45., Rašić 60.), Neretva – Hrvatski vitez Posedarje 3:2 (Kuran 20., 77., Medak 43./Smokrović 8., Jurić 35.), Zagora – Primorac Biograd 1:0 (Rajčić 71.)