3. HNL- JUG: Jadran Luka Ploče slavila u derbiju protiv Hrvaca, remi Zagore

U Trećoj HNL - Jug odigrane su utakmice 13. kola
123246662_2954545791444952_4373600465068882815_oNK Zagora

U Trećoj HNL – Jug odigrane su utakmice 13. kola, a u derbiju kola Jadran Luka je u Pločama svladala Hrvace 4:2. Primorac i Kalfić postigli su uvodna dva gola za domaćina, a pobjedu je Pločanima s dva pogotka osigurao Musulin. Na drugoj su strani pogađali Banić i Grgat.

Zagora je u ovom kolu ostala bez pobjede, iako je igrala na domaćem terenu. Susret protiv dubrovačkog GOŠK-a 1919 završio je 1:1. Gosti su poveli golom Smrdelja u 63. minuti, ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Gabrić.

Golovima Kovačića u 74. i Bubala u 76. minuti Zmaj je u Makarskoj svladao Neretvanac, dok je Primorac u Biogradu s 2:1 bio bolji od Uskoka. Pobjedu domaćinu donio je Lazarevski iz jedanaesterca u 82. minuti.

Treća HNL – Jug, 13. kolo: Jadran Luka Ploče – Hrvace 4:2 (Primorac 5., Kalfić 41., Musulin 65., 90.+2/Banić 31., Grgat 87.), Zmaj Makarska – Neretvanac 2:0 (Kovačić 74., Bubalo 76.), Neretva – Urania 3:2 (Prskalo 12., Pehar 53./Pejković 24.-11m, 87.-11m, Vekić 29.-ag), Zagora – GOŠK 1919 Dubrovnik 1:1 (Gabrić 68./Smrdelj 63.), Primorac Biograd – Uskok 2:1 (Mondziaou 26., Lazarevski 82.-11m/Božinović 34.), Hrvatski vitez Posedarje – Zmaj Blato 2:0 (Torbarina 7., Smokrović 79.)