3. HNL-JUG: Osam golova u Vodicama, Neretvancu pobjeda u Unešiću

Kompletirano je 15. kolo Treće HNL - Jug
nogometna-lopta-640×427

Kompletirano je 15. kolo Treće HNL – Jug, a posebno uzbudljivo je bilo u Vodicama koje su pobijedile Zmaj Blato s 5:3. Vodice, posljednja momčad na ljestvici, tako je ostvarila treću pobjedu u sezoni. Dva je gola postigao Petričević, a po jedan Tabula te Domagoj i Ivan Perica.

Neretvanac je u derbiju kola slavio u Unešiću gdje je pobijedio Zagoru 2:1. Lukić i Marušić bili su zaslužni za vodstvo gostiju od 2:0, a u 80. minuti Ćaleta je tek smanjio za drugu momčad na ljestvici.

Jadran Luka Ploče je nadjačala Split (4:2), iako su Splićani vodili dva puta (Repić za 1:0 i Primorac za 2:1). No, Žderić i Marić su pogađali za izjednačenja, a potom su Kalfić i Musulin bili strijelci za nova tri boda lidera.

Gol Bubala iz jedanaesterca bio je ključni trenutak susreta u Makarskoj između Zmaja i OSK-a (1:0).

Nogometaši Sloge svladali su s 1:0 Uskok u Mravincima. Jedini je gol na utakmici postigao Toni Katić u 71. minuti, a Sloga je time upisala tek treću pobjedu u sezoni.

Treća HNL – Jug, 15. kolo: Sloga – Uskok 1:0 (Katić 71.), Jadran Luka Ploče – Split 4:2 (Žderić 28., Marić 58., Kalfić 62., Musulin 90.+3/Repić 2., Primorac 45.), Zmaj Makarska – OSK 1:0 (Bubalo 70.-11m), Neretva – Hrvace 0:0, Zagora – Neretvanac 1:2 (Ćaleta 80./Lukić 21., Marušić 57.), Primorac Biograd – Urania 0:0, Hrvatski vitez Posedarje – GOŠK 1919 Dubrovnik 2:1 (Jurić 57., Crnjak 76./Cicijelj 55.), Vodice – Zmaj Blato 5:3 (Tabula 3., Petričević 51., 72., D. Perica 55., I. Perica 82./Marinović 4., Šešlija 36., Bara 74.)