Treća HNL-Jug: Vodeće momčadi slavile u gostima

Kompletirano deseto kolo Treće HNL Jug
pixabay-nogomet-lopta

Dva vodeća sastava Treće HNL Jug, Jadran Luka Ploče i Zagora, uspješno su obavila gostovanja u desetom kolu. Sastav iz Ploča je u Dubrovniku pobijedio GOŠK 1919 s 2:0 pogotcima Lovrića i Kalfića. Zagora je slavila na gostovanju kod Vodica rezultatom 3:1. Vodio je domaćin 1:0, da bi se u drugom poluvremenu dogodio preokret, a režirali su ga strijelci Rajčić, Gabrić i Slugan.

OSK je iznenadio Hrvace te je uzeo sva tri boda pobjedom od 1:0. Tragičar susreta bio je Gugić koji je u 86. minuti postigao autogol.

Nogometaši Sloge upisali su u desetom kolu Treće HNL – Jug premijernu pobjedu u sezoni. U Mravincima je Sloga s 1:0 svladala Primorac iz Biograda. Jedini je pogodak postigao Marović u 54. minuti.

Zmaj je također osvojio tri domaća boda te je u Blatu svladao Neretvu 3:0, dok pobjednika nije bilo u ogledu Neretvanca i Splita te Uranije i Kamena. Obje utakmice su završile rezultatom 1:1.

Treća HNL – Jug, 10. kolo: Sloga – Primorac Biograd 1:0 (Marović 54.), Urania – Kamen 1:1 (Olujić 13./Varea 47.), Neretvanac – Split 1:1 (Mihaljević 16./Primorac 67.), Zmaj Blato – Neretva 3:0 (Čepo 12., Sardelić 59., Mušić 85.), Vodice – Zagora 1:3 (Abramović 22.-ag, Rajčić 51., Gabrić 54., Slugan 64.-11m), Uskok – Zmaj Makarska 1:2 (Vujčić 15./Bubalo 57., 83.), GOŠK 1919 Dubrovnik – Jadran Luka Ploče 0:2 (Lovrić 61., Kalfić 90.+2), Hrvace – OSK 0:1 (Gugić 86.-ag)