TREĆA HNL JUG: Zmaj u golijadi bolji od Kamena, Zagora napunila mrežu OSK-a

Utakmicama 17. kola završen je jesenski dio 3. HNL Jug
zmaj_kamen_140321_010-700×450HRNK Zmaj Makarska

Na nogometne terene ovaj vikend su se vratili i trećeligaši, a utakmicama 17. kola završen je jesenski dio 3. HNL Jug.

Nogometaši Zagore su kao domaćini svladali OSK 6:2. U prvom poluvremenu strijelci su bili Barada, Lukić i Petranić, dok su kasnije mrežu gostiju pogađali Gabrić, Rodić i Mihanović (autogol).

Lijepu je pobjedu ostvario Split na gostovanju u Metkoviću kod Neretve (3:2). Splićani su poveli 2:0 golovima Primorca i Gale, ali se domaćin vratio uslijed pogodaka Okića i Radoša. Ipak, u završnici je ostalo još “streljiva” kod gostiju, a Tomičić je u 86. minuti zabio za 3:2.

Na nevjerojatan način je GOŠK ostao bez pobjede kod Vodica (2:2). Dubrovčani su s 2:0 vodili do 91. minute. No, prvo je Marić pogodio s bijele točke, a u 93. minuti je Matić dao autogol za konačnih 2:2.

Hrvace su pobjedom u Biogradu kod Primorca od 2:0, u dvoboju 17. kola Treće HNL – Jug, skočile na drugo mjesto i došle samo na bod minusa od vodećeg sastava Lige Jadran Luka Ploče. Hrvace su utakmicu riješile u uvodnih desetak minuta. Ješe je već u drugoj minuti postigao autogol, dok je Andrić u 12. postavio konačnih 2:0 gostiju.

Vatreno je bilo u Makarskoj gdje je Zmaj pobijedio Kamen 4:3. Gosti su cijelo drugo poluvrijeme odigrali s igračem manje, ali su unatoč tome od 1:3 došli do 3:3. Ipak, u 76. minuti je Novak postigao gol za tri domaća boda.

Uvjerljiva je na domaćem terenu u Mravincima bila Sloga koja je svladala Uraniju 3:0. Seriju golova otvorio je Ninčević koji je bio precizan s bijele točke, a kasnije su još zabili Katić i Pezo.

Treća HNL – Jug, 17. kolo: Zmaj Makarska – Kamen 4:3 (Tomaš 14., 44., Šalinović 57., Novak 76./Klarić-Dračar 39., Krištić 71., Kilić 74.), Primorac Biograd – Hrvace 0:2 (Ješe 2.-ag/Andrić 12.), Hrvatski vitez Posedarje – Neretvanac 2:2 (Torbarina 71., Jurjević 80./Bubalo 18., Popić 74.), Sloga – Urania 3:0 (Ninčević 57.-11m, Katić 60., Pezo 89.), Zmaj Blato – Uskok 1:1 (Etienne 33./Teklić 39.-11m), Neretva – Split 2:3 (Okić 36., Radoš 59./Primorac 4., Gale 30., Tomičić 86.), Zagora – OSK 6:2 (Barada 7., Lukić 29., Petranić 45.+2, Gabrić 49., Rodić 85./Kuliš 59., Mihanović 70.-ag, Barać 80.), Vodice – GOŠK 1919 Dubrovnik 2:2 (Marić 90.+1-11m/Smrdelj 31., Cicijelj 59., Matić 90.+3-ag)