Treći ABA poraz Splita, -17 kod FMP-a

Ogled FMP-a i Splita je bio relativno neizvjestan do druge polovice treće četvrtine.
Split: 1. kolo HT premijer lige: KK Split – KK Cibona Milan Sabic/PIXSELL

Košarkaši FMP-a pobijedili su na domaćem parketu, u Beogradu, Split s 90-73 u trećem kolu regionalne ABA liga. FMP je time došao do treće pobjede i izjednačio se s Partizanom na vrhu ljestvice, dok je Split na samom dnu jer ima tri poraza iz tri utakmice.

Ogled FMP-a i Splita je bio relativno neizvjestan do druge polovice treće četvrtine. Tada se FMP odvojio te je prije posljednjih deset minuta poveo, za Splićane, s nedostižnih +16 (72-56).

Za domaći sastav Trent Frazier je ubacio 21 poen, a tome je dodao i 11 skokova. Dobro ga je pratio Beau Beech koji je ogled završio s 18 koševa uz šest skokova. Najbolji igrači kod Splita su bili Shannon Shorter s 21 poenom i 12 skokova, Josip Jukić je ubacio 19 uz pet skokova, a Dominik Mavra 16 uz šest skokova i četiri dodavanja.