Pobjeda i u drugoj utakmici

Trogir izborio povijesni uspjeh i prolazak u 3. kolo

Rukometaši Trogira bez poteškoća su se plasirali u 3. kolo EHF Europskog kupa, nakon što su u uzvratnom dvoboju, odigranom također u Trogiru, kao i prije dva dana svladali H71 s Farskih Otoka s istovjetnih 29-22
391704198_838921454594699_7563333538790146522_n-696×464Photo: Josko Herceg/HRS

U uzvratnoj utakmici 2. kola EHF Europskog kupa odigranoj u Trogiru između istoimenog kluba i H71 s Farskih Otoka, dva dana nakon prvog dvoboja, domaćin je potvrdio pobjedu te plasman u sljedeći krug natjecanja. Tako će Trogirani igrati u 3. kolu Europskog kupa, prvi put u povijesti kluba.

U popunjenoj dvorani i odličnoj atmosferi dvorane “Vinko Kandija“, u prvom dijelu prvog poluvremena gledali smo izjednačen dvoboj Trogira i gostiju s Farskih Otoka, H71 koji su u večerašnjoj utakmici formalno bili domaćin. Kad se pak, “stvarni domaćin“ zagrijao i postigao punu radnu temperaturu, uz raspoloženog Luku Bakovića na vratima, vodstvo je preselilo na stranu Trogira i do poluvremena naraslo do +5, 9:14.

U drugom poluvremenu, Trogir je još malo pojačao ritam što Farani nisu mogli pratiti. Tako je trener Trogira Boris Popović gotovo svim svojim igračima dao priliku da iskoriste europsko natjecanje, a naš predstavnik upisao još drugu pobjedu s istom razlikom kao i u prvom susretu. Završilo je s +7, 22:29.

Mladi hrvatski reprezentativac u redovima Trogira, Antonio Berislav Tokić bio je prvi strijelac sa sedam pogodaka, šest je dodao Marino Vulić. Sveinur Olafsson je pak, bio prvi strijelac H71 s pet zgoditaka.