TURNIR ANTE BRUNO BUŠIĆ: Šimić raspoložen protiv Croatije, Vinjani tvrđi od Kamena

Croatia – Imotski Memorijal ABB 2020

Utakmicom između Croatije i Imotskog u srijedu, na sami Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja, u Vinjanima Donjim na Dovici počeo je 28. memorijal u spomen na velikog hrvatskog domoljuba Antu Bruna Bušića.

Potajni favoriti za ovogodišnji naslov Croatia i Kamen, nisu briljirali protiv suparnika Imotskog odnosno domaćina turnira Vinjana. NK Imotski je ispratio Croatiju s čak šest primljenih pogodaka u mreži, od toga im je samo hitronogi Mario Šimić zabio četiri komada. Po jedan su dodali Toni Brečić i Miroslav Krištić – Miran. Za Croatiju je pri vodstvu Imotskog (2:0), pogodio Ante Ćapin s 11 metara u 37.minuti i tako privremeno ublažio rezultat, dok je Marko Karoglan zabio u 72.minuti za 4:2. Raspoloženom Mariju Šimiću, dakle, nitko nije mogao stati na put.

Drugoligaš iz Zmijavaca vjerojatno je u mislima nove sezone ili županijskog kupa, a i Kamen koji je izgubio od domaćina (2:1), kao predstavnik Treće lige slično razmišlja. Tu noć važno je bilo zvati se Branimir. Branimir Bago bio je dvostruki strijelac za Vinjane. Prvi gol bio je predivan kada u 37.minuti brzim prodorom s desne strane Bago pravi lob preko vratara Duvnjaka. U 67.minuti Bago je ponovno povećao vodstvo na 2:0, a Branimir Kujundžić nakon više pokušaja iz prekida, smanjio rezultat na 2:1.

Turnir se nastavlja danas (četvrtak), kada i Croatia i Kamen imaju priliku za buđenje. Croatia će na noge susjednom Mračaju iz Runovića (18:45), a Kamen na Mladost iz Prološca (16:45).