U karanteni osoba koja je bila na sastanku s osobom zaraženom omikronom

Jedna osoba u Splitsko-dalmatinskoj županiji smještena je u karantenu jer je bila u kontaktu s osobom za koju je utvrđeno da je zaražena omikron varijantom koronavirusa, doznaje se od ravnateljice županijskoga Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Željke Karin.
Po njezinim riječima, PCR testom utvrđeno je da je osoba u karanteni negativna, to jest da nema nikakve simptome zaraze.
-Po isteku 14-dnevnog boravka u karanteni, obavit će se ponovno PCR test nad tom osobom da bi se vidjelo u kakvoj je situaciji- objasnila je Karin.
U Splitsko-dalmatinskoj županiji to je prvi slučaj da je netko smješten u karantenu zbog sumnje da je bio u kontaktu s osobom koja je zaražena omikron varijantom koronavirusa.