Upravljao motociklom bez vozačke dozvole i odbio test na droge. Sud nije imao milosti za njega
Hrvoje Jelavic/PIXSELL U srijedu, 24. lipnja u 21,55 sati na području Kaštel Novog policijski službenici su postupali prema 41-godišnjem vozaču motocikla. Nakon što su ga zaustavili, provjerom i kontrolom utvrdili su da je vozio motocikl prije stjecanja prava na upravljanje vozilima bilo koje kategorije i na zahtjev policijskog službenika odbio je preliminarno testiranje na prisutnost droga i lijekova u organizmu, kao i liječnički pregled, radi analize. Također, kod sebe nije imao osobnu iskaznicu koju bi na uvid pokazao policijskim službenicima. S obzirom na ozbiljnost počinjenih prekršaja vozač je odmah je isključen iz prometa, uhićen i smješten u prostorije za zadržavanjem, a motocikl privremeno oduzet.
Višestruki je ponavljač prekršaja u prometu, do sada četiri puta pravomoćno kažnjen za vožnju prije stjecanja i odbijanje testa na droge. Policija je protiv njega u ovom predmetu podnijela optužni prijedlog i u žurnom postupku je priveden na sud. Kako se radi o njegovoj značajnoj upornosti u činjenju istih prekršaja i činjenici da ga do sada izrečene sankcije i pravomoćne presude nisu odvratile od neprihvatljivog ponašanja u prometu, sudu je predloženo da mu se odredi zadržavanje, izrekne kazna zatvora u trajanju od 30 dana, ukupna novčana kazna u iznosu od 2670 eura i zaštitna mjera oduzimanja vozila.
Sud je presudio da je kriv i izrekao kaznu zatvora u trajanju od 90 dana i novčanu kaznu te od njega trajno oduzeo motocikl, koji će po pravomoćnosti odluke postati vlasništvo Republike Hrvatske.