Velika tri boda

Uskok još jednom pao preko Kamena

Poslije dva uzastopna poraza u Vodicama i Omišu, Kamen je u subotu došao do novih kućnih bodova
KAMEN-USKOK – izvještaj 021 portal

I baš kako je proročki najavio kapetan Crnih Branimir Kujundžić uoči utakmice s Uskokom – „Idemo po pobjedu“! Poslije dva uzastopna poraza u Vodicama i Omišu, Kamen je u subotu došao do novih kućnih bodova. Uskok je još jednom pao preko Kamena u Ivanbegovini, a kao u stara, dobra vremena pogađali su senatori Žužul i Kljenak.

Prvih 20 minuta ispitivanje snaga, onda se kod Uskoka okušao Pažanin s 20 metara, otišlo je pored stative Guća. U 25. minuti nitko nije računao na Ivana Žužula, osim možda gostujućeg vratara Jelića, no reakcija je prekasna jer je Žužul toliko precizan da vratar Uskoka zbilja nije mogao ništa – 1:0. Samo četiri minute iza Kljenak iz kaznenog prostora pogađa za konačnih 2:0. Pred sam odlazak na poluvrijeme gledamo još jednu šansu Kljenka u 41. minuti kada iz prekida puca direktno prema vratima, brani vrlo dobri Jelić, s druge pak strane samo minutu iza isto je probao Teklić, lopta malo iznad Gućevih vrata.

Kamen je i u nastavku djelovao raspoloženo. Stanić je u 55. minuti kreirao dobru akciju unutar kaznenog prostora za kapetana Kujundžića, on opet za Kljenka i direktan šut u Jelića, koji je potom skinuo još jednu loptu Kujundžića, ovog puta glavom. Oko sredine drugog dijela utakmice i Uskok je stvorio dvije dobre prilike, prvo u 62. minuti preko Marinovića, potom u 64. minuti preko Vodanovića, koji je neometan prolazio kroz sredinu i s 20 metara dobro opalio, Guć još bolje obranio.

Na sličan način Kamen uzvraća u 73. minuti kada je u kratko vrijeme Jelić morao dva puta intervenirati. Kilić je pao u kaznenom prostoru i dosuđen je 11-terac. Jelić uspješno brani Staniću, potom i Kljenku, koji je sve to pratio blizu prve stative. Jelić je jasno pokazao zašto je jedan od najboljih vratara 3. NL Jug. Kamen je tu s prilikama stao, a Uskok se još u 88. minuti drznuo opaliti prema vratima Guća. Nezgodna lopta iz prekida po sredini i još jedna dobra reakcija Guća za kraj.

Ostali susreti 20. kola 3.NL Jug: Zagora – Zmaj Makarska 3:0, Junak – Hrvatski vitez 2:1, GOŠK Kaštela – Omiš 1:0, Sloga – Split 3:2.