Loše vijesti za potrošače

Uskoro počinje berba maslina. Najavljeno poskupljenje ulja

Maslinari nisu zadovoljni urodom
Dubrava kod Tisnog: Udruga branitelja oboljelih od PTSP-a �ibensko-kninske �upanije po?ela s berbom maslinaHrvoje Jelavic/PIXSELL

Uskoro će berba maslina. Uzgajivači najavljuju kako će cijena maslinova ulja rasti jer su porasli svi ostali troškovi. U pelješkim maslinicima, iza brojki i kalkulacija i jedna posebna priča – oživljavanje autohtone sorte, česvinke.

No, maslinari s Pelješca nisu zadovoljni urodom.

– Vremenski uvjeti su bili dobri međutim ove kiše koje su došle na kraju sasule su sve, rekao je ugostitelj Sveto Pejić za Dnevnik.hr.

Prošle godine litra maslinova ulja bila je 15 eura, a očekuje se porast cijene od barem 10 posto.

– Mislim da to zaslužuje u odnosu na cijene u trgovinama koje su po 14 do 15 eura za ekstra djevičansko maslinovo ulje, kako ga oni nazivaju. To ništa pod milim Bogom ne valja, rekao je Zdravko Kopanica iz Česvinice.

Berba maslina
maslinari
Masline
maslinovo ulje