Krenulo prvenstvo 1. ŽNL

Uspješan start imotskog diva, Jadranu derbi u Tučepima

Imotski je na startu s 4:0 slavio protiv Orkana
Imotski – Orkan – 021 portal

Na Gospinu docu u Imotskom puno toga novog: stadion se polako „šminka“, popravlja, dorađuje, semafor je nakon dugo vremena obnovljen, nova uprava posložila je novu ekipu i s novim trenerom dobila i reflektore, koji sada stadionu daju jednu posve drugu sliku. Sad zamislite što bi bilo da su Imotski i Orkan igrali noćnu utakmicu.

Imotski je u prvenstvo 1. ŽNL krenuo odlično, tri boda su na kontu, a i posjeta se malo popravila. Luka Đuzel kao prvi čovjek kluba može biti zadovoljan. Pojačanja su opravdala očekivanja, u Simpsonu se prema naprijed dobilo ekstra pojačanje. S dva pogotka debitirao je u crnom dresu „podno kule od kamena i jezera umodrena“. Dobar je i mladi Paulo Bašić, koji je načeo mrežu Marušića u 19.minuti sam oči u oči s vratarom Orkana – 1:0.

S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a gosti su pred sam odlazak na odmor dva puta zaprijetili prvo preko vrlo dobrog Škarice, potom i Lukića, oba puta Kragić je obranio. Imotski je u nastavku pokazao dominaciju i novitet u igri trenera Marija Knezovića i od 56. minute stvarao prilike preko Slugana i Miličevića, da bi u 62. Simpson na asistenciju Ćalete pogodio za 2:0 i svoj prvi pogodak u crnom dresu.

U Gospinu docu vidjeli smo i dva uspješno realizirana jedanaesterca. U 78. minuti kapetan Toni Brečić siguran je egzekutor za 3:0, da bi Milan Walter Simpson nakon drugog izborenog 11-terca Ivana Miličevića za Imotski drugi put pogodio za konačnih 4:0 u 89. minuti susreta.

Rezultati 1.kola: OSK – Slaven Trogir 3:3, Jadran Tučepi – Uranija 7:4, Omladinac – Poljičanin 1921 2:2, Tekstilac – Val – odgođeno.

1. ŽNL, 1. kolo
NK IMOTSKI – NK ORKAN 4:0
STRIJELCI: Bašić 1:0 (19), Simpson 2:0 (62), Brečić 3:0 (78-11 m), Simpson 4:0 (89-11m).