Iskorištena prednost domaćeg terena

Uvjerljiva pobjeda Jadrana na startu finalne serije

Jadran je zasluženo pobijedio Juga, te poveo u finalnoj seriji 1-0
Split: Jadran i Jug susreli se u prpvoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske Ivo Cagalj/PIXSELL

Jadran je pred svojim navijačima u Splitu, uvjerljivom igrom i pobjedom 14:10 otvorio finalnu seriju za naslov prvaka Hrvatske protiv Jug Adriatic osiguranja.

U prvoj četvrtini gledali smo jedino izjednačen vaterpolo u kojem je gost bio taj koji je vodio, te primoravao domaćina na izjednačavanje. Od početka druge četvrtine i trećeg izjednačenja jadranaša (Fatović, 3:3), pa onda i prvog vodstva domaćina (Butić, 4:3) počela je eskalacija problema za Jugaše. Pogađali su dalje redom samo domaćini – Vrlić s 2 metra, Fatović sa srednjeg vanjskog, pa Radović s iste pozicije, ali s igračem više. Drugu četvrtinu je domaćin riješio u svoju korist čak 5:1 (jedini pogodak za goste postigao je Rino Burić, za 6:4).

Početkom treće četvrtine bilo je +4 za Jadran nakon što je kazneni udarac kojeg je zaradio Vrlić, iskoristio Marinić Kragić. Bilo je to 8:4, ali još uvijek ne i najveća prednost domaćina. Ona će se dogoditi koju minutu kasnije, nakon gola Duje Pejkovića za 10:5. Pokušao je tada trener gostiju Vjekoslav Kobešćak i s promjenama vratara, pa je u igru ubacio Frana Čubranića umjesto Tonija Popadića.

Nije ispalo najbolje jer jedina dva šuta koja su Jadranaši uputili prema golu Juga dok je ondje bio Čubranić, završila su u mreži. U igru je tada vraćen Popadić, a u prvom sljedećem napadu, nadmudrio ga je vanjskim šutem Jerko Marinić Kragić za 13:8. Do kraja su još golove dali Daube i Mozara za goste, te Radović za domaćina.

Druga finalna utakmica na rasporedu je 24. svibnja u Dubrovniku. Podsjetimo, tijekom sljedećeg tjedna Jadran igra utakmicu Lige prvaka u Marseilleu, a Jug Adriatic osiguranja će nastupati na završnom turniru Eurokupa u Rijeci.