Uvjerljiva pobjeda Zadra u Sinju

Košarkaši Zadra su u Sinju pobijedili Alkar sa 100-83
Zadar: 1. kolo AdmiralBet ABA lige, KK Zadar – SC DerbySime Zelic/PIXSELL

U susretu 21. kola HT Premijer lige košarkaši Zadra su u Sinju pobijedili Alkar sa 100-83 izjednačivši se na vrhu ljestvice s Cibonom, Splitom i Cedevitom Junior.

Alkar je tek u prvoj četvrtini bio ravnopravan, pa su gosti nakon prvih 10 minuta igre imali koš prednosti (22-21). U drugoj dionici Zadar je pobjegao na + 12 (49-37), u trećoj četvrtini je imao i 14 koševa viška (58-44), da bi u zadnjoj četvrtini rutinski priveo susret kraju za konačnih 100-83.

Zadar su do pobjede predvodili Juan Palaunde Davis s 20 koševa i pet skokova, Dario Drežnjak s 19 koševa, 10 skokova i pet asistencija, te Sani Čampara s 14 koševa. U domaćim redovima najefikasniji su bili Lovre Bašić s 13 koševa i 11 asistencija, te Imran Polutak s 13 koševa i pet skokova.