Vatrogasni kup ispunio očekivanja, Čelan: Bez mladih nema budućnosti!

U Imotskom je u subotu održan 1. kup Grada Imotskog, međužupanijsko natjecanje mladih vatrogasaca iz Splitsko-dalmatinske županije. Cijelo poslijepodne DVD-ovi pristigli iz: Makarske, Sinja, Omiša, Trogira, Kaštela i ostalih dalmatinskih krajeva uz domaći DVD Imotski i njihov pomladak natjecali su se u vrlo zahtjevnoj disciplini – punjenje brentača i gađanja mete. Organizatori su i više nego zadovoljni, a sve nade polažu u mlade.
-Prvi vatrogasni kup za pomladak grada Imotskog gdje je nastupilo preko 400 djece iz svih dijelova naše županije, ostavio je velike dojmove i pozitivne vibracije svih učesnika i publike. Osim druženja i zabave djece, cilj samog natjecanja je popularizacija vatrogastva. Mladi moraju biti prioritet kod sviju nas jer sutra će oni biti važan faktor u zaštiti ljudskih života i materijalnih dobara. Bez njih nema budućnosti, kaže nam Ante Čelan iz DVD Imotski.
Iako je jedno kratko vrijeme i pred sam kraj natjecanja kiša kvarila ugođaj na sportskom centru Joška Novovića – Tute, natjecanje se uspjelo održati do samog kraja, a najbolji iz svojih kategorija dobili su svoje nagrade.
REZULTATI
DJECA (M): 1. DVD Slatine 2, 2. DVD Mladost 1, 3. DVD Imotski 2
DJECA (Ž): 1. DVD Trogir 2, 2. DVD Kaštela, 3. DVD Marina
TEKST I FOTO: DARKO LONČAR