VINJANI DONJI: Poljicima sedmi memorijal Stipe Krnića, Vrbnju kup sv. Roka

Sportsko društvo iz Imotskih Poljica pobjednik je 7. malonogometnog memorijala „Stipe Krnić“ u Donjim Vinjanima
Vrbanj pobjednik kupa sv Roka – 021 portal

Sportsko društvo iz Imotskih Poljica pobjednik je 7. malonogometnog memorijala „Stipe Krnić“ u Donjim Vinjanima. Oni su nakon regularnih 2:2 i boljeg izvođenja penala u finalu uspjeli svladati dobro poznatu hercegovačku ekipu Brdo i tako osvojiti ovogodišnji memorijal.

Ispočetka nije krenulo dobro za momčad Poljica jer je ekipa predvođena Antom Grizeljem, koja ima bogato iskustvo igranja finala malonogometnih turnira po Imotskoj krajini, pokazala svu svoju snagu većim dijelom utakmice te preko Grbešića, potom i iskusnog Vinka Palca otišla na odmor s visokom prednošću od 2:0. Do zadnjih šest minuta voda je išla na mlin Hercegovcima, no onda su prvotno Perkušić, a onda i Bradarić osjetili da moć protivnika pada te svojim pogodcima uspjeli preokrenuti rezultat i odvesti Poljica na penale u kojima odnose pobjedu i pokal iz Vinjana – 3:1.

Treće mjesto na turniru ponovno je nakon memorijala u Zmijavcima osvojila GM Zaobilaznica. Nakon tvrdih 2:2 na poluvremenu vezni igrač Kamena Josip Kilić sa svoja dva pogotka presudio je pobjednika i tako odveo svoju momčad do 3.mjesta s ukupnim rezultatom 4:2.

A u finalu kupa sv. Roka slavila je momčad Vrbnja nad Bušićima, koja je tako nakon 2 godine uspjela slomiti dvostrukog prvaka Tocanovu ledinu pobijedivši Bušiće za veliko slavlje – 2:0. Jakov Buljan načeo je Bušiće na početku utakmice, a Tomislav Bilopavlović završio negdje pred kraj za 2:0.

Za najboljeg vratara turnira proglašen je Ante Jović – Žare (SD Poljica), dok je najbolji igrač ujedno i strijelac turnira još jedan vezni igrač Kamena – Miro Kovačić. Najbolji vratar kupa sv. Roka domaći je dečko – Ante Radeljić, najbolji strijelac napadač NK Vinjana Pave Klapirić, a najbolji igrač Petar Ašanin.