Vinjani i Mračaj podijelili bodove, Primorac iznenađujuće slavio u Prološcu

Vikend iza nas nije bio uspješan za imotske klubove ni u jednom rangu natjecanja.
Derbi Vinjani – Mračaj – izvještaj 021 portal

U 7. kolu 1. ŽNL mogu se tek s mrvicama zadovoljiti Vinjani i Mračaj iz Runovića, koji su u nedjelju međusobno podijelili bodove na sunčanoj Dovici u Vinjanima Donjim – 1:1.

Krenuli su domaćini silovito i već u 4. minuti kreirali akciju za mogući pogodak. Klapirić je u 16-tercu uposlio nadolazećeg Marija Jonjića, ovaj sa 7-8 metara šutira direktno u Barišića. Mračaj u 9. minuti uzvraća preko Marina Puljiza koji pogađa prečku na asistenciju Glavine, odmah potom i preko Šimića koji tim udarcem pored gola u 10-toj najavljuje pogodak pet minuta poslije s vrha 16 metara po sredini – 1:0.

Do odlaska na poluvrijeme Vinjani su konkretniji u akcijama i prilikama. Soldo je za Vinjane pokušao s nekih osam metara u 28. minuti iznenaditi Barišića, dok se u 42. minuti iskusni Zvone „Akalić“ Perković-Šantar okušao iz prekida i s nekih 25 metara pogodio samu stativu Barišića te Mračaj na odmor odlazi uzdrman, ali i s minimalnom prednosti. Odličan sudar dvoje susjeda nastavlja se i u drugom dijelu tako da su oba vratara imala posla.

Mračaj želi drugi pogodak, ali mu nekako ne ide. Glavina opet pokušava nešto kreirati iz prekida u 49. minuti, lopta završava u rukama u pomalo nesigurnog Aračića, koji ipak uspijeva uhvatiti na vrijeme loptu. Soldo opet s druge strane pokušava sa svojim iznenađenjima uhvatiti Barišića na krivoj nozi, lopta s 18 metara završava pored gola. Vinjani u 66. minuti dolaze do izjednačenja. Lijep pogodak glavom Gorana Perkovića-Šantara za 1:1.

Do kraja susreta Mračaj je imao još dvije prilike preko Glavine doći do vodstva u 73 i 80-toj minuti. Vinjani su preko Zlopaše brzo uzvratili u 84-toj minuti s ruba 16-terca. Bilo je to blizu vrata, no mreže su na Dovici ostale mirovati.

Ostali rezultati 7. kola 1.ŽNL: Mladost – Primorac (S) 0:2, OSK – Imotski 4:1, Orkan – Val 1:1, Jadran Tučepi – Tekstilac 2:3, Omladinac – Omiš 0:1 i Slaven Trogir – Jadran Kaštel Sućurac 1:2.